Bar PATRIOTKA został otwarty 21 stycznia 2017 roku.

Pomysł na miejsce spotkań ze znajomymi dość dawno „chodził nam po głowach”, gdyż brakowało takiego miejsca nam w Jabłonnie. Lokalizacja w samym centrum Jabłonny wydawała się być idealną dla realizacji tego zamiaru. Liczne grono znajomych oraz ich znajomych zainspirowało nas do tego aby otworzyć lokal, w którym w przyjaznej atmosferze będzie można spotkać się w mniej lub bardziej licznym gronie i przy odrobinie „wody rozmownej” oraz „czymś na ząb”.

Tak się zrodził pomysł na lokal.

Nazwę zaś zawdzięczamy mieszkańcom gminy Jabłonna, którzy mają głęboko zakorzeniony „lokalny patriotyzm”. Długo wahaliśmy się nad powrotem do nazwy restauracji „Powiślanka”, która funkcjonowała w tym miejscu przez wiele lat, a nową nazwą, która będzie nawiązywać do obecnym przyzwyczajeń mieszkańców Jabłonny. Zdecydowaliśmy się zamknąć jeden rozdział historii w jabłonowskiej gastronomii, otwierając tym samym kolejny i budować wraz z Naszymi Gośćmi własną – tak powstała nazwa „PATRIOTKA”.

Natomiast dopisek LOUNGE BAR, to skutek poszukiwania przez długi czas nazwy adekwatnej do charakteru jaki chcielibyśmy aby ten lokal spełniał. Polskie słowa bliskoznaczne to oberża lub bistro, a angielskie to gastropub. Ponieważ chcieliśmy aby było to miejsce, gdzie nasi gości niespieszno spędzają czas dyskutując i delektując się wyrafinowanymi smakami serwowanych przez nas potraw i „napitków”, pozostało przyjęcie określenia LOUNGE BAR.